Hosť festivalu 25.11.2022 (18.30 hod.) Ondrej Húserka - vychádzajúca slovenská horolezecká hviezda

Ondrej Húserka „S lanom aj na koniec sveta.“

Ondrej Huserka Hory a Mesto Prešov

25.11.2022 sa na festivale hory a mesto Prešov tešíme na Ondrej Húserku. „S lanom aj na koniec sveta“ je názov jeho multimediálnej  prezentácie, ktorá prinesie  prierez jeho športových a cestovateľských zážitkov. Na záver určite odpovie na akékoľvek otázky publika.     

Ondrej Húserka je slovenský lezec a alpinista. Začínal s lezením na skalách odkiaľ sa v priebehu niekoľkých rokov dostal do hôr, ktoré ho vždy fascinovali. Rýchlo zistil, že lezenie môže mať úplne iné rozmery, stačí na to len jediná vec – opustiť svoju komfortnú zónu. Na to však treba obrovskú dávku psychickej odolnosti, vytrvalosti a veľa skúseností, ktoré dokázal v horách získať prelezmi veľkého množstva ťažkých ciest v oblasti Mont Blancu, v Dolomitoch a samozrejme v našich Slovenských Tatrách. Výsledkom je napriklad prvovýstup  ‘Summer Bouquet’ na Alexander Block Peak, alebo zopakovanie legendárnej cesty ‘Southeast ridge’ na Cerro Torre.

Aj napriek veľkému množstu vylezených ťažkých ciest a viacerým sponzorom stále nemôže povedať, že je profesionálny lezec a finančné prostriedky na expedície musí zabezpečiť z podnikania v oblasti
výškových prác.

Ondrej je od roku 2011 súčasťou Slovenskej reprezentácie v alpinizme. Od začiatku svojho pôsobenia v reprezentácii získal 6 ocenení od SHS James za najlepšie výstupy roka.

Share this Page